середа, 9 листопада 2016 р.

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ З МОВЛЕННЄВОГО РОЗВИТКУ 09.11.2016


Комунальний заклад
«Дошкільний навчальний заклад
(ясла-садок) № 382 «Джерельце»
Харківської міської ради

ВІДКРИТЕ ЗАНЯТТЯ
з розвитку мовлення і культури мовленнєвого спілкування
(мовленнєве спілкування + художня література).
з дітьми ІІ молодшої групи

ТЕМА: "ПИРІЖКИ ДЛЯ ВЕДМЕДИКА" по казці "Маша і Ведмідь"
                                                                                                                       Програмовий зміст:
·       Вчити дітей відповідати на запитання вихователя за змістом знайомої казки «Маша і Ведмідь». Емоційно сприймати її зміст; вчити відгадувати загадки; називати дії, відображені на картинках. Продовжувати вчити узгоджувати рухи з текстом, під час виконання пальчикової гімнастики.
Вчити прийому «защіплювання» під час роботи з тістом.
·       Розвивати зв’язне та діалогічне мовлення, мовне дихання, силу голосу; увагу, зорове і слухове зосередження, мислення, дрібну і загальну моторику. Формувати уявлення дітей про колір, форму та геометричні фігури, під час роботи з картками. орієнтуватися у просторі.
·       Виховувати інтерес до казок, до художніх творів; працелюбність, товариськість.

Матеріали та обладнання:
·       книжки, ілюстрації по казці «Маша і Ведмідь»;
·       іграшки (лялька, ведмедик);
·       картки-картинки із зображенням короба та пиріжків, простий олівець;
·       картки-основи із зображенням 3-х дівчаток в одязі різного кольору, трикутники і повітряні кульки синього, зеленого та червоного кольору, вирізані з картону;
·       аудіо записи фонової музики;
·       тісто, квасоля, горох, підкладні дощечки, таці.

ХІД ЗАНЯТТЯ
1.    Організація дітей.
Вихователь:        Сьогодні до нас прийшло дуже багато гостей. Давайте з ними привітаємось віршиком

Добрий день, добрий день,
Ми вітаємось.
До гостей дорогих,
Посміхаємось!

Вихователь: Я сьогодні вранці йшла
Та ведмедика знайшла.
Мишко плакав біля сада:
«В дитсадок хочу, к малятам!»
(Ведмідь-лялька заходить з ревом у-у-у) .



Вихователь:- Подивіться, діти на цього сумного Ведмедика. Але із якої ж казочки ти до нас прийшов? Існує багато казок, в яких ти живеш.
-        Малята, які ви знаєте казки, де персонаж – Ведмідь?
Діти: - «Колобок», «Рукавичка», «Теремок».
Вихователь:- Ведмедик мені каже, що приніс для малят загадки. Якщо вони їх відгадають, то дізнаються з якої він казки.

2.    Загадки:
·       Сидит в корзине девочка
У мишки за спиной,
Он, сам того не ведая,
Несет ее домой.
Ну, отгадал загадку?
Тогда скорей ответь!
Название этой сказки….
Ответ: Маша и Медведь

·       А дорога далека,
А корзинка – нелегка,
Сесть бы на пенек,
Съесть бы пирожок.
Ответ: Маша и медведь

·       Чтоб решить задачу нашу,
Призадумайся всерьез:
В чем медведь однажды Машу
С пирогами вместе нес?
Ответ: В коробе
  
·       Маша в коробе сидит, 
Далеко она ...
Ответ: Глядит

·       Только Маша не дает 
На пенек присесть 
И румяный пирожок
По дороге ...
Ответ: Съесть

·       Отвечайте на вопрос:
-        Кто в корзине Машу нес? (Медведь)
-        Кто садился на пенёк?…(Медведь)
-        Кто хотел съесть пирожок? (Медведь)
-        Сказочку ты знаешь ведь?
-        Кто же это был? … Медведь

Вихователь: - Молодці, мої малята! Дуже гарно відгадали загадки. Що у тебе сталося, Ведмедику? Чому ти плачеш?
Ведмідь: - Послала мене Машенька, віднести пиріжки до бабусі й дідуся. Вона мені наказувала: «Не сідай на пеньок, не їж пиріжок, неси бабусі, неси дідусі».
«У-У-У» (плаче)
Ведмідь: - А я йшов, йшов, сів на пеньок і з'їв пиріжок, а потім ще один. Так все і з'їв. Що я тепер Маші скажу? А тут Сорока-Білобока летіла і підказала: «Іди до малят у дитячий садочок. Вони все вміють і тобі допоможуть».
Ведмідь:- Малята, а ви справді мені допоможете?
Вихователь: - Звичайно, ми тобі допоможемо. Але спочатку, малята хотіли б розповісти казочку «Маша і Ведмідь».
Всі сідайте скоріш малюки,
         Розкажемо казочку ми залюбки.

3.    Бесіда за змістом казки.
Вихователь: - Якими словами починається казка?
Діти: - Жили були ...
Вихователь: - Хто?
Діти: - Дідусь і бабуся
Вихователь: - Та була у них, хто?
Діти: - Онука Маша.
Вихователь: - Куди покликали подруги Машу?
Діти: - В ліс.
Вихователь: - Що трапилося з Машею в лісі?
Діти:- Вона заблукала.
Вихователь: - Як Маша стала кликати подруг?
Діти: - Ау-ау.
Вихователь: - Що Маша знайшла в лісі?
Діти: - Хатинку, будинок
Вихователь: - Хто в ній жив?
Діти: - Ведмідь.
Вихователь: - Що робила Маша коли жила у Ведмедя?
Діти: - Пічку топила, кашу варила
Вихователь: - А ведмідь відпускав Машу додому?
Діти: - Ні.
Вихователь: - Що Маша попросила віднести в село?
Діти: - Пиріжки.
Вихователь: - Для кого гостинці?
Діти: - Для дідуся і бабусі.
Вихователь: - Куди Маша поклала пиріжки?
Діти: - В короб.
Вихователь: - А сама куди сховалася?
Діти: - В короб під пиріжки.
Вихователь: - Що став говорити ведмідь, коли ніс короб?
Діти: - Сяду на пеньок, з'їм пиріжок
Вихователь: - А Маша йому з короба, що відповідала?
Діти: - «Високо сиджу, далеко дивлюся...»
Вихователь: - Хто злякав Ведмедя у селі? 
Діти: - Собаки.
Вихователь: - Хто вийшов на ганок та відкрив короб?
Діти:- Дідусь та бабуся.
Вихователь: - Кого вони там побачили?
Діти: - Машеньку.
Вихователь: - Зраділи бабуся з дідусем, давай Машу обіймати, цілувати, розумницею називати.
(Сидячи на стільчиках обіймають руками самі себе).
Вихователь: - Ось і казочці кінець, а хто слухав молодець!
Вихователь: - Давайте поплескаємо в долоньки.
Вихователь: - Ну що, Ведмедику, тобі сподобалося, як наші діти розповіли казку?
Ведмідь: - Сподобалося.

Вихователь: -А тепер, малята, Ведмедик хоче з вами пограти.

4.    Фізхвилинка
Рухлива гра «У ведмедя во бору»
(Діти виходять на килим)

(Звучить пісня «Сліди» із мультфільму «Маша і Ведмідь») і з’являється Маша.
Маша: - Привіт, малята, як у вас тут весело! Ідіть за мною!
(Діти разом з Машею ідуть ланцюжком навколо столів)
(діти сіли на стільці)

Маша: - Діти,  ви здогадалися хто я?
Діти: - Ти – Маша.
Маша: - Я дуже хочу з вами пограти, можна?
Діти: - Можна!
Вихователь: - Я хочу показати свої фотографії, а ви, малята, скажіть, що я роблю на цих фото.

5.    Дидактична гра «Що робить Маша?»
(Маша показує дітям картинки, а діти називають дії)

6.    Дидактична гра «Склади пиріжки у короб»


Вихователь: - А зараз, діти, сідайте за столи. Вам треба допомогти Ведмедику скласти пиріжки у короб. (Робота з картками). Діти проводять олівцем від кожного пиріжка в короб.

Вихователь: - Ви всі молодці і гарно впоролися із завданням, а ще і Ведмедикові допомогли. А тепер треба ще допомогти і Маші. Допоможемо?

Діти: - Допоможемо!

Вихователь: - Малята, Машини подружки хочуть одягти нові плаття і отримати повітряні кульки відповідного кольору.
·       Подивіться на картинку і скажіть, якої форми плаття? (трикутної)
·       Якої форми повітряна кулька? (круглої)

7.    Дидактична гра «Підбери 
подружкам плаття і повітряні кульки»

Маша: - Малята, дякую вам за допомогу! І за це я навчу вас ліпити пиріжки. Спочатку потренуємося.

8.    Пальчикова гімнастика.
Тесто круто замесили
Ух-тух, ух-тух,
Сковородку раскалили,
Ух-тух, ух-тух,
Диди лада ладушки
Испекли оладушки.
Хлоп-шлеп, хлоп-шлеп,
Хлоп-шлеп, хлоп-шлеп
Диди лада ладушки
Гарячи оладушки!

9.    Ліплення пиріжків із тіста з начинкою – із гороху та квасолі.

Вихователь примовляє: -                                                                           Пиріжок,пиріжок,
Ми спекли з грибами
Пиріжок, пиріжок,
Подаруєм мамі!
Я печу, печу, печу,
Діткам всім по пиріжку.
А для любой мамочки
                              Я спекла два пряничка!

10.Самостійна діяльність дітей під музичний супровід.
(діти складають пиріжки на тацю)
Вихователь: А поки наші пиріжки печуться, я вас запрошую на килимок. Швидше в коло ви ставайте, - в хороводі закружляйте!

Вихователь: - Давайте водити хоровод!
Для Ведмедика і Маші
Всі спекли ми пиріжки.
Ось такої ширини,
Ось такої ужини
Ось такої вишини,
Ось такої смакоти.

 
Вихователь: - Дивіться, малята! Поки ми з вами танцювали, наші пиріжки спеклися. (пиріжки виносить пом. вихователя). Пригощайтеся, будь-ласка!






























Немає коментарів:

Дописати коментар