субота, 19 травня 2018 р.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ СВЯТКУЄМО МИ…
17 травня весь світ святкує День вишиванки, свято, присвячене українській національній культурі і традиціям. У цей день, який щороку відзначається у третій четвер травня, усі охочі можуть долучитися до свята.
День вишиванки був заснований студентами Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2006 році. Спершу вишиванки одягнули лише кілька десятків студентів і викладачів. Протягом наступних років масштаби святкування в Україні тільки росли. З тих пір свято стало не тільки загальноукраїнським, а й міжнародним.
Це свято придбало широку популярність і стало традиційним.

 


 ІСТОРІЯ ВИШИВАНКИ І ТРАДИЦІЇ
Історія вишивки на території України має не одну тисячу років. Особливе значення придбала в останні кілька століть. Переважно вишивали дівчата. До весілля готували спеціальну скриню, в яку роками збирали придане. Бідна дівчина мала 30-40 сорочок, середнього достатку – 50-70 сорочок, а багата – 100 і більше.
Згідно з повір'ям, сорочку для немовляти повинна була вишити мати або бабуся. Під час тонкої роботи майстра співали пісні і молилися. Вірили, що так сорочка стає оберегом. Сорочки для жінок пряли тільки з конопель або льону. Вважалося, що ці рослини захищають майбутню матір і її ще не народжену дитину.
У вишивці сакральне значення має все – від ниток, походження тканини до орнаменту, кількості стібків і кольору. Найдавнішою є вишивка білим по білому. Але рукоділлю передувала довга процедура. Нитки вибілювали 3 роки. Вишиванка вважається оберегом від усього поганого, що може статися в людському житті. Вона є символом краси і міцного здоров'я, а також щастя. В Україні вишивка також символізує і сімейну пам'ять, вірність і любов у сім'ї. Експерти вважають, що український народ намагається закодувати щастя, долю, життя та свободу в орнаменті вишивок.
Саме вишивка з року в рік вважалася чимось на зразок древнього письма українців, яке було важливо не тільки зберегти, а й передати наступним поколінням.

 

 








 

Немає коментарів:

Дописати коментар